Série dalekohledu Point je konstruována s použitím moderní optické soustavy ROOF. Dalekohledy se vyznačují lineárním tvarem s kompaktní délkou a šířkou.
Optické elementy dalekohledu Point jsou vyrobený mechanickým broušením optického skla a jsou opatřený nezbytnými antireflexními vrstvy pro co nejmenší odraz světla pří průchodu optickou soustavou, včetně nezbytných u konstrukci ROOF fázových vrstev střechových hranolů.
Díky těmto vlastnostem obraz zachovává světlost, kontrast a ostrost i za nepříznivých světelných podmínek. Další vlastností optické soustavy dalekohledu Point je zobrazení bez geometrické transformace obrazu (tzv. optické vada zvána distorze obrazu, běžná především u většiny dalekohledu nižší a střední cenové hladiny) a také s tím související zachování ostrostí obrazu v krajích zorného pole.
Antireflexní vrstvy dalekohledu a potlačená barevná vada (chromatism) minimálně ovlivňují barevné podaní obrazu a zachovává barevné podání naturálním a přirozeným.
Konstrukce tělesa dalekohledu je kovová a potažená gumou, tlumicí menši nárazy a chránící těleso před deštěm apod. Povrch gumy je zdrsněn a umožňuje příjemné a jisté držení dalekohledu. Dalekohled je utěsněn (vysoký stupeň voděodolností certifikace IPX7) a napuštěn dusíkem zamezujícím vnitřnímu orosení při přenesení dalekohledu z mrazu na teplo.
Dalekohled má řadu nových konstrukčních řešení zvyšujících jeho uživatelskou hodnotu a komfort při použíti, které nenajdete v žádném jiném dalekohledu:
- očnice okuláru dalekohledu Point 8x42, 10x42 jsou stavitelné na výšku a umožňují pozorování dalekohledem bez nutnosti sundávání brýlí a navíc mají boční stíněni, přičemž jejích poloha zůstává zachovaná při nastavování výšky očnic (u konkurenčních výrobku bočním stíněni očnic se otáčí při nastavení jejích výšky).
- jako jediný dalekohled na světě dalekohled Point má konstrukci výklopných krytek objektivu s magnetickou fixací. V zavřené poloze se krytky zakrývají objektivy a chrání je před nečistotou.
Krytky jsou pevně spojený s tělesem dalekohledu, takže nikdy se neztratí a v otevřené poloze přiléhají k jeho tělesu a jejích poloha je zajištěna magnety.
Výborným dalekohledem pro poznávání kras přírody, dobrodružné výpravy a pod. je dalekohled Point 8x42. Má široké zorné pole, kompaktní velikost, je lehký a příjemný do ruky. Zvětšení a váha dalekohledu je optimální k dlouhému pozorování dalekohledem z ruky.
Součásti balení:
Dalekohled Yukon Point 8x42
Široký neoprénový Řemínek
Pouzdro
Uživatelský manuál
Čistící hadřík na optiku
Záruční list
Yukon Point 8x42
Zvětšení: 8x
Průměr objektivu: 42 mm
Zorný úhel: 7,4°
Zorné pole: 130 m/1000m
Oční reliéf: 21mm
Průměr výstupní pupily: 5,25mm
Stmívací faktor: 18,3
Dioptrická korekce: -5/+5dioptrie
Nejkratší ostřící vzdálenost: 1,3m
Plnění dusíkem: ano
Voděodolnost: IPX7
Provozní teploty: -30...+40 °C
Rozměry: 178x128x58mm
Hmotnost: 0,64kg
Závit pro stativ: ano
Yukon Point 10x42
Zvětšení: 10x
Průměr objektivu: 42 mm
Zorný úhel: 6,5°
Zorné pole: 114 m/1000m
Oční reliéf: 16mm
Průměr výstupní pupily: 4,2mm
Stmívací faktor: 20,5
Dioptrická korekce: -5/+5dioptrie
Nejkratší ostřící vzdálenost: 1,3m
Plnění dusíkem: ano
Voděodolnost: IPX7
Provozní teploty: -30...+40 °C
Rozměry: 178x128x58mm
Hmotnost: 0,64kg
Závit pro stativ: ano
Mohlo by Vás zajímat