PRVNÍ MULTISPEKTRÁLNÍ LOVECKÝ ZAMĚŘOVAČ OD PULSARU

Thermion Duo DXP50 otevírá novou stránku v historii lovecké optiky Pulsar. Jedná se o první komerční zaměřovač, který kombinuje účinnost termovizní detekce v kteroukoli denní dobu s komfortem plnobarevného denního pozorování. Díky synergii, která vzniká integrací různých technologií, přináší pozorování s Thermion Duo efektivní detekci a větší množstvím detailů pozorovaného objektu.


DENNÍ A NOČNÍ POUŽITÍ

Pro mnoho lovců Thermion Duo DXP se stane jedinou variantou optického zaměřovače pro lov kdykoli během dne a noci a za jakýchkoliv povětrnostních podmínek. Termovizní zaměřovač Thermion Duo DXP je postaven na nejlepších řešeních a komponentech použitých při vývoji optiky Pulsar, které umožňují lépe zvládat nástrahy nočního lovu. Úplná tma, déšť ani mlha nezabrání zaměřovači Thermion Duo DXP najít zvěř a přečíst její trofeje. Digitální kanál s rozlišením 4K poskytuje plné barevné zobrazení při denním lovu.


PLNOBAREVNÝ SNÍMAČ 4K PRO DENNÍ LOV

Denní digitální kanál ostře vykresluje objekty na vzdálenost 10 metrů a více. Použití Thermion Duo DXP jako denního zaměřovače je vždy jednoduché a pohodlné, protože objektiv nevyžaduje ostření. Snímač CMOS s rozlišením 4K poskytuje špičkové zobrazení detailů a identifikaci objektů v celém rozsahu zvětšení. Denní lov je při použití Thermion Duo DXP nejen pohodlný, ale také velmi technologicky vyspělý. Plnobarevný obraz charakteristický pro klasickou denní optiku je kombinován s moderními funkcemi digitálních přístrojů. Lovec může kdykoli zaznamenat obraz, změnit tvar a barvu kříže nebo zaměřovač propojit s chytrým telefonem.


640X480 @ NETD < 25 MK VYSOCE CITLIVÝ TERMOVIZNÍ SENZOR

Vysoce citlivý senzor evropské výroby s NETD < 25 mK zachycuje minimální teplotní rozdíly při pozorování v podmínkách nízkého teplotního kontrastu nebo v dešti či mlze. Rozlišení 640 x 480 pixelů zajišťuje spolehlivou identifikaci cíle, kvalitní vizualizaci důležitých anatomických znaků zvířete plus drobné detaily okolní krajiny. Velký rozměr snímače poskytuje Thermion Duo DXP široké zorné pole pro pohodlné a informativní pozorování statických i dynamických objektů.


VYSOCE PROPUSTNÁ F1.0 GERMANIOVÁ OPTIKA

Potenciál vysoce citlivého snímače se plně projeví v termovizním kanálu díky germaniovému objektivu s vysokou propustností F50/1,0. Termovizní kanál zajišťuje lovci maximální účinnost při detekci za jakýchkoli povětrnostních podmínek a v kteroukoli denní dobu.


POKROČILÉ ALGORITMY ZPRACOVÁNÍ OBRAZU: LEPŠÍ DETAILY, ČISTOTA A KONTRAST

Thermion Duo využívá moderní algoritmy pro dosažení nové úrovně detailů, čistoty a kontrastu obrazu. Termokanál s využitím široké škály polotónů má schopnost vykreslovat složité scény s rovnoměrně vyzařujícími objekty s nízkým kontrastem, jako je obloha, tráva nebo vodní plochy. Vylepšené detaily a software, který zaostřuje objekty v různých vzdálenostech, vykreslují vysoce informativní termální obraz. Ruční zvýšení citlivosti termovizního snímače umožňuje zlepšit kvalitu detekce zvířete v případě zhoršení pozorovacích podmínek. Vyhlazovací filtr a nastavení jasu a kontrastu zajišťují komfort při delším pozorování. Denní kanál poskytuje ideální vnímání obrazu za slunečného i zataženého počasí.


KOMBINOVANÉ MULTISPEKTRÁLNÍ REŽIMY ZOBRAZENÍ

Thermion Duo podporuje čtyři režimy pozorování. Režim digitálního obrazu se používá pro denní lov. Termovizní režim je určen pro noční podmínky a jako pomocný režim v obtížných denních podmínkách - mlha, hustá oblačnost, déšť, protijdoucí nebo boční sluneční světlo, vysoká tráva, křoví a stromy v dohledu ovlivňují schopnost detekovat zvěř, pohodlně ji pozorovat a jasně určit její trofejové vlastnosti. Funkce "Picture-in-Picture" v přístroji Thermion Duo umožňuje současné zobrazení záběrů z obou optických kanálů s upřednostněním termovizního nebo digitálního obrazu.


AUTOMATICKÝ PŘECHOD DO REŽIMU SLABÉHO OSVĚTLENÍ

Při poklesu úrovně osvětlení senzor denního kanálu Thermion Duo přepne do černobílého režimu. Takový přechod umožňuje zachovat nízkou úroveň šumu, čistotu a vysoké rozlišení digitálního obrazu ve večerních hodinách až do západu slunce.


UŽIVATELSKÝ REŽIM

Pomocí nastavení jasu a kontrastu maximalizujte detaily a informativní hodnotu obrazu v konkrétních pozorovacích podmínkách. Funkce Uživatelský režim ukládá zvolená nastavení jasu a kontrastu do paměti zařízení a poskytuje tak optimální kvalitu obrazu pro další použití termokamery okamžitě, bez nutnosti dalších nastavení.


NASTŘELENÍ JEDNÍM VÝSTŘELEM TERMOVIZNÍHO A DIGITÁLNÍHO KANÁLŮ

Jediný vystřel a softwarová funkce Freeze zaměřovače stačí k nastřelení obou optických kanálů na zvolenou vzdálenost. Po výstřelu puškohled vyfotografuje cíl a na místo dopadu střely se nastaví termovizní a digitální záměrný kříž. Thermion Duo DXP lze nastřelovat při základním zvětšení nebo se zoomem, přičemž hodnota 1 kliku se zmenšuje úměrně přiblížení – při maximálním zvětšení je hodnota kliknutí menší než 0,1 MOA. Uložené nastřelení je stabilní v celém rozsahu zvětšení zaměřovače.

PŘESNĚ V CÍL

PŘESNÉ ZAMĚŘENÍ V REŽIMU "OBRAZ V OBRAZE"

Funkce "obraz v obraze" umožňuje střelci zobrazit přesný náhled kříže v dalším okně. Rámeček, který zabírá pouze 10 % celkové plochy displeje, zobrazuje zvětšený obraz cíle a kříže a umožňuje uživateli pozorně sledovat obraz v oblasti zaměřování a zároveň mít vizuální kontrolu nad celým zorným polem. V přístroji Thermion Duo lze obrazy z různých kanálů kombinovat na jednom displeji, takže při použití digitálního režimu v hlavním rámečku se v sekundárním rámečku zobrazuje termální obraz a naopak. K dispozici je také klasická funkce pro výrobky Pulsar, "obraz v obraze", kdy se obraz z jednoho kanálu zobrazuje současně v hlavním i doplňkovém rámečku.


10 ZÁMĚRNÝCH OSNOV V 9 BAREVNÝCH KOMBINACÍCH

Záměrná osnova zaměřovače se elektronicky zobrazují ve stejné rovině displeje jako obraz cíle. Paměť Thermion DUO obsahuje deset konfigurací růžných typů záměrných osnov (klasické, balistické, škálovatelné), které jsou k dispozici v devíti barevných kombinacích.


5 INDIVIDUÁLNÍCH PROFILŮ NASTŘELENÍ / 50 VZDÁLENOSTÍ NASTŘELENÍ

Hodnoty nastřelení se ukládá do individuálního profilu střelce. Vnitřní paměť Thermion DUO obsahuje až pět střeleckých profilů, které lze využit pro několik typů zbraní nebo typů nábojů. Každý profil může obsahovat až nastřelení pro deset vzdáleností.


VYBERTE SI THERMION DUO!


THERMION DUO DXP50.

STEJNÉ ZORNÉ POLE TERMOVIZNÍHO I DIGITÁLNÍHO KANÁLŮ

Zvětšení v každém optickém kanálu se mění v rozsahu 2 až 16 krát. Zvětšení se mění buď postupně v 2x kroku, nebo plynule pro nastavení vhodného poměru zvětšení a viditelného zorného pole pro konkrétní pozorování. Výhodou je, že u modelu DXP50 zvětšení a zorné pole jak digitálního a termovizního kanálu se shodují. To umožňuje lovci neztrácet koncentraci na pozorované objekty při přepínání z kanálu na kanál – lovec uvidí stejnou scénu, jen v jiném spektru.


THERMION DUO DXP55.

PŘESNÁ STŘELBA NA VELKÉ VZDÁLENOSTI VE DNE

Thermion Duo DXP55 je špičkový termovizní zaměřovač a přichází se zvýšeným základním zvětšením denního kanálu. Digitální kanál umožňuje využit velké rozlišení senzoru 4K a zobrazovat cíl v rozsahu zvětšení 4-32x s minimální ztrátou kvality obrazu. Tento model je ideální volbou pro lov malé zvěře a přesnou střelbu na velké vzdálenosti ve dne.


DOSAH TERMÁLNÍ DETEKCE 1800 M VE DNE I V NOCI

Výhodou termovize je včasná detekce zvířat v kteroukoli denní dobu. V noci je to nejúčinnější způsob, jak najít zvěř na velkou vzdálenost. Díky kvalitní optice s dlouhou ohniskovou vzdáleností a vysoce citlivému snímači má zaměřovač Thermion Duo DXP vynikající schopnosti pro dosah pozorování - objekt o výšce 1,8 m je detekován na 1800 metrů v úplné tmě. Během dne pomáhá termovizní kanál Thermion Duo detekovat zvěř navzdory mlze, oparu, obtížnému terénu a maskování, ve vysoké trávě, za křovím nebo hluboko v lese.


STREAM VISION 2. INTEGRACE WI-FI SE ZAŘÍZENÍMI IOS A ANDROID

Vestavěný modul Wi-Fi propojí zařízení s chytrými telefony se systémy Android a iOS prostřednictvím mobilní aplikace Stream Vision 2. Tato kombinace poskytuje velké možnosti, jako je bezdrátová aktualizace softwaru zařízení, přenos obrazu na obrazovku mobilního zařízení v reálném čase, dálkové ovládání digitálních funkcí a mnoho dalších. Uživatelé registrovaní v aplikaci mají k dispozici cloudový úložný prostor pro fotografie a videa pořízená digitálním nebo termovizním zařízením.


NAHRÁVÁNÍ FOTOGRAFIÍ A VIDEÍ

Vysoce citlivý senzor evropské výroby s NETD < 25 mK zachycuje minimální teplotní rozdíly při pozorování v podmínkách nízkého teplotního kontrastu nebo v dešti či mlze. Rozlišení 640 x 480 pixelů zajišťuje spolehlivou identifikaci cíle, kvalitní vizualizaci důležitých anatomických znaků zvířete plus drobné detaily okolní krajiny. Velký rozměr snímače poskytuje Thermion Duo DXP široké zorné pole pro pohodlné a informativní pozorování statických i dynamických objektů.


VYLEPŠENÉ PŘIPOJENÍ WIFI S PODPOROU VLNOVÉHO PÁSMA 2,4/5 GHZ

Standardní frekvenční rozsah připojení chytrého telefonu prostřednictvím kanálu WiFi 2,4 GHz je v zařízení Thermion Duo doplněn o efektivní rozsah 5 GHz. Připojení 5 GHz nabízí lepší šířku pásma, vyšší rychlost přenosu dat, odolnost proti šumu a lepší stabilitu připojení, což vede k produktivnějšímu a snadnějšímu ovládání termovize pomocí chytrého telefonu.

SNADNÁ OBSLUHA


MONTÁŽ NA STANDARDNÍ 30MM KROUŽKY

Thermion Duo nabízí vizuální estetiku na každé lovecké zbrani. Zvenku puškohled připomíná klasický denní zaměřovač v 30mm tubusem. Tento tvarový faktor poskytuje flexibilitu při montáži zaměřovače na lovecké zbraně pomocí osvědčených klasických kroužků.

VÝBĚR Z 8 PALET BAREV

Výběr z 8 barevných palet umožňuje uživateli efektivněji sledovat zorné pole, optimalizovat přístroj pro konkrétní úkoly a reagovat na měnící se pozorovací podmínky. Bílá teplá, černá teplá a červená teplá jsou optimální pro detekci objektů, duhová a ultramarínová pomáhají zvýšit šance na rozpoznání a identifikaci. Červená monochromatická, sépiová a fialová jsou nejvhodnější pro dlouhé pozorování v noci.


VYSOCE PŘESNÉ OBOUSTRANNÉ OSTŘENÍ OBJEKTIVU

Objektiv s vnitřním zaostřovacím mechanismem poskytuje jasný a ostrý obraz v jakékoli vzdálenosti. Ergonomická zaostřovací kolečka jsou umístěna na pravé a levé straně, takže zaostřování je snadné jak pro praváky, tak pro leváky.


OKAMŽITÉ SPUŠTĚNÍ

Pouhé 4 sekundy od stisknutí tlačítka napájení je Thermion Duo zcela připraven k použití.


ŠIROKOÚHLÝ OKULÁR PRO POHODLNÉ POZOROVÁNÍ

Pozorování s Thermion Duo nenamáhá oči a umožňuje lovci plně se soustředit na lov. Širokoúhlý okulár (29,5°) a široký pozorovací úhel displeje AMOLED v HD kvalitě zajišťují pohodlné vnímání obrazu a absenci efektu "klíčové dírky" s bezpečným odstupem výstupní pupily 50 mm.

SPOLEHLIVOST


ODOLNOST PROTI ZPĚTNÉMU RÁZU: RÁŽE 12, 9,3X64, .375H&H

Termovizní zaměřovače Thermion Duo jsou vysoce odolné proti zpětnému rázu a lze je používat s loveckými zbraněmi ráže 9,3x64, .30-06, .300, .375H&H atd., stejně jako s brokovnicemi s hladkým vývrtem a pneumatickými zbraněmi.


VÝDRŽ BATERIE 6 HODIN NA JEDNO NABITÍ

Thermion Duo je napájen dvěma dobíjecími bateriemi: jedna vestavěná s kapacitou 4,9 Ah, druhá vyměnitelná s kapacitou 2 Ah. Jedno nabití zaručuje výdrž až 6 hodin, což pokrývá dobu aktivního používání zaměřovače při lovu. Reliéf na těle vyměnitelné baterie je určen k přesnému určení její polohy a umožňuje rychlou a jistou výměnu vybité baterie v naprosté tmě dotykem.


ROZSAH PROVOZNÍCH TEPLOT: -25 AŽ +50 °C

Zaměřovače Thermion Duo jsou navrženy tak, aby mohly pracovat v širokém rozsahu teplot od -25 do +50 °C. Mrazuvzdorný displej AMOLED vyniká rychlou odezvou a zajišťuje ostrý obraz při pozorování v pohybu.


ÚPLNĚ VODOTĚSNÝ IPX7

Zaměřovače Thermion 2 PRO mají stupeň vodotěsnosti IPX7, takže fungují i v podmínkách vysoké vlhkosti a silného deště a vydrží půlhodinové ponoření do vody do hloubky 1 metru.TECHNICKÉ PARAMETRY

Zvětšení: 2-16 (termo) | 2-16(digitál)x
Digitální zvětšení: 2
Mikrobolometr: 640x480 px (termo)
NETD: <25mK
Rozměr pixelu: 17 µm
Senzor: 3840x2160 px (digitál)
Typ: CMOS
Rozlíšení displeje: 1024x768
Snímkový kmitočet: 50 Hz
Typ displeje: AMOLED HD
Vzdálenost detekce: 1800 (termo)m
Ohnisková vzdálenost: F50 (termo) | F35 (digitál) mm
Parametry objektivu: F50/1.0 (termo) | F35/4.34 (digitál)
Zorný úhel: 12.4x9.3 (termo) | 6.1x4.6 (digitál)°
Zorné pole ve 100m: 21.8x16.4 (termo) | 10.6x8 (digitál) m
Oční reliéf: 50mm
Napájení: 3.0 – 4.2V, vnitřní 4,9Ah, vnější 2Ah (Li-ion akumulátory) V
Externí napájení: 5V, 9V (USB-C)
Videorekordér: Ano
Velikost paměti: 16 Gb
Video/Foto formát: .mp4 /.jpg
Video/Foto rozlišení: 1024x768
Průměr tubusu: 30 mm
Krok rektifikace: 21.25 (termo) | 10.33 (digitál) mm/100m
Rozsah horizontální rektifikace: 4250 (termo) | 2066 (digitál)mm/100m
Rozsah vertikální rektifikace: 4250 (termo) | 2066 (digitál)mm/100m
Typ kříže: 10 osnov
Odolnost zpětnému rázu: 6000J
Materiál: Aluminum alloy
Voděodolnost: IPX7
Provozní teploty: -25 ... +50 °C
Wi-Fi: 2.4 / 5 GHz
USB, typ: USB-C
Provozní doba ( při t22°C): 6 hod.
Rozměry: 420x78x83.5mm
Hmotnost: 0,96 (vč. baterií)kg
4


Mohlo by Vás zajímat

Nastavení Cookies
Cookies

Naše webové stránky používají soubory cookies, které nám pomáhají s jejich vylepšováním. Abychom cookies mohli používat, musíte nám to povolit. Kliknutím na tlačítko "OK, souhlasím" udělujete tento souhlas.

Nastavení OK, souhlasím
×
Nastavení souborů cookies

Cookies jsou malé soubory, které webové stránky (i ty naše) ukládají ve Vašem webovém prohlížeči. Obsahy těchto souborů jsou vyměňovány mezi Vaším prohlížečem a našimi servery, případně se servery našich partnerů. Některé cookies potřebujeme, abychom webová stránka mohla správně fungovat, některé potřebujeme k marketingové a statistické analytice. Zde si můžete nastavit, které cookies budeme moci používat.

Nezbytné cookies
Nezbytné cookies
Jedná se o technické soubory, které jsou nezbytné ke správnému chování našich webových stránek a všech jejich funkcí. Používají se mimo jiné k ukládání produktů v nákupním košíku, zobrazování produktů na přání, ovládání filtrů, osobního nastavení a také nastavení souhlasu s uživáním cookies. Pro tyto cookies není zapotřebí Váš souhlas a není možné jej ani odebrat.
Ovlivňuje funkce:
  • Konfigurační cookies
Analytické cookies
Vypnuto Zapnuto
Analytické cookies
Analytické cookies nám umožňují měření výkonu našeho webu a našich reklamních kampaní. Jejich pomocí určujeme počet návštěv a zdroje návštěv našich internetových stránek. Data získaná pomocí těchto cookies zpracováváme souhrnně, bez použití identifikátorů, které ukazují na konkrétní uživatelé našeho webu. Pokud vypnete používání analytických cookies ve vztahu k Vaší návštěvě, ztrácíme možnost analýzy výkonu a optimalizace našich opatření.
Ovlivňuje funkce:
  • Google Analytics - analytická návštěvnost
Personalizované cookies
Vypnuto Zapnuto
Personalizované cookies
Používáme rovněž soubory cookie a další technologie, abychom přizpůsobili náš obchod potřebám a zájmům našich zákazníků a připravili tak pro Vás výjimečné nákupní zkušenosti. Díky použití personalizovaných souborů cookie se můžeme vyvarovat vysvětlování nežádoucích informací, jako jsou neodpovídající doporučení výrobků nebo neužitečné mimořádné nabídky. Navíc nám používání personalizovaných souborů cookie umožňuje nabízet Vám dodatečné funkce, jako například doporučení výrobků přizpůsobených Vašim potřebám. 
Marketingové cookies
Vypnuto Zapnuto
Marketingové cookies
Marketingové (reklamní) cookies používáme my nebo naši partneři, abychom Vám mohli zobrazit vhodné obsahy nebo reklamy jak na našich stránkách, tak na stránkách třetích subjektů. Díky tomu můžeme vytvářet profily založené na Vašich zájmech, tak zvané pseudonymizované profily. Na základě těchto informací není zpravidla možná bezprostřední identifikace Vaší osoby, protože jsou používány pouze pseudonymizované údaje. Pokud nevyjádříte souhlas, nebudete příjemcem obsahů a reklam přizpůsobených Vašim zájmům.
Ovlivňuje funkce:
  • Google Ads

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.